Powiat kartuski Sport

DERBY POWIATU KARTUSKIEGO DLA KAMIENICY KRÓLEWSKIEJ

Niecodzienny wynik padł w derbowym meczu pomiędzy KS Mściszewice a KS Kamienica Królewska. Goście wygrali 7:0 przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugiej części meczu. Świetnie wypadła w tej kolejce Gwiazda Karsin pokonując na wyjeździe Borowiaka Czersk 5:2. Nie udał się natomiast wyjazd futbolistów GKS Sierakowice do Redy. Nasz zespół przegrał z Orlętami 1:2.

W kaszubskich derbach powiatu kartuskiego piłkarze z Mściszewic całkiem nieźle radzili sobie przez większą część meczu. W I połowie nie pozwolili wyżej notowanym gościom na stworzenie klarownej sytuacji bramkowej. Piłkarze z Kamienicy Królewskiej nie zdołali oddać nawet jednego strzału w światło bramki. Mściszewianie bronili się rozsądnie, byli skoncentrowani i szukali swojej szansy w kontratakach.

Problem mentalny

Tak też sytuacja wyglądała na początku pierwszej połowy. Dopiero w 56 minucie po dynamicznym rajdzie prawą stroną Filipa Krefta i dośrodkowaniu do Jakuba Hoffmana, ten dołożył tylko nogę i goście objęli prowadzenie. Od tej pory z gospodarzy całkiem uszło powietrze. Z jedną chwilą stali się innymi piłkarzami. Nie podjęli już walki, całkowicie oddając inicjatywę gościom. Ci skrzętnie skorzystali z prezentu i co kilka minut aplikowali zrezygnowanym gospodarzom kolejne gole, zatrzymując się na siedmiu trafieniach.