Gmina Kościerzyna Sport

KOLEJNA PORAŻKA UKS PCM KOŚCIERZYNA

Niepowodzeniem dla kościerskiej drużyny zakończył się mecz 6. kolejki PGNiG Superligi Kobiet w piłce ręcznej. Tym razem kościerzynianki przegrały z KPR Jelenia Góra 27:31 (13:12). Była to czwarta porażka z rzędu targanej kontuzjami ekipy z Kościerzyny.

Przez większą część meczu, grające bez swych najlepszych zawodniczek, ambitne dziewczęta UKS PCM Kościerzyna toczyły wyrównaną, twardą walkę z góralkami z Jeleniej Góry. Aż do samej końcówki meczu żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi. W naszym zespole rzucał się w oczy brak doświadczenia, cwaniactwa boiskowego a momentami brakowało też zwykłego szczęścia, które częściej było po stronie zawodniczek z Jeleniej Góry. Nawet piłki odbijane przez nasza bramkarkę Agnieszkę Kordunowską-Lupę ponownie trafiały w ręce zawodniczek gości, które skutecznie dobijały.

Duża stawka

Samo spotkanie między drużynami z dołu tabeli, wbrew pozorom miało spory ciężar gatunkowy. W przypadku zwycięstwa, jedna z drużyn złapałyby trochę oddechu w postaci chwilowego chociaż oderwania się od strefy spadkowej. Oddech ten zyskały jednak szczypiornistki KPR Jelenia Góra i to one mają już na koncie osiem punktów, natomiast UKS PCM zajmuje przedostatnią pozycję z trzema punktami. Nasze zawodniczki należy pochwalić jak zwykle za wielką determinację. Walczyły na tyle, na ile było je stać. Przełomem decydującym o zwycięstwie gości był okres między 53. a 57. minutą, kiedy to zawodniczki z Jeleniej Góry zdobyły 5 bramek a gospodynie jedną. Chwilę później najlepsza snajperka naszego zespołu Malwina Hartman przestrzeliła rzut karny i jasne się stało, że kościerzynianki tego meczu nie wygrają. Należy je jednak pochwalić za profesjonalizm i szacunek dla kibiców, bo do końca walczyły o jak najkorzystniejszy wynik, zdobywając dwa gole w ostatniej minucie.

Skład UKS PCM Kościerzyna: Kordunowska -Lupa, Liskowska – Mokrzka 6, Wąsik 3, Chmara, Sus 2, Ziółkowska, Białek, Hartman 10, Siuda, Gędłek, Rogożeńska, Wójcik, Krajewska 6.