Gmina Żukowo OSP

OSP SULMIN BEZKONKURENCYJNY

W niedzielę 4 czerwca na boisku w Leźnie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. 27 drużyn stanęło do rywalizacji o tytuł najsprawniejszej ekipy w gminie Żukowo. Wśród druhów bezkonkurencyjni okazali się ochotnicy z Sulmina.

OSP Sulmin wystawiła 4 drużyny: MDP 12-15 dziewcząt, MDP 12-15 chłopców, MDP 15-18 chłopców oraz drużynę członków czynnych.

W sumie w rywalizacji zdobyli 7 pucharów. Dziewczyny z MDP 12-15 po trudnej walce wylądowały na II miejscu. Chłopacy z MDP 12-15 byli bezkonkurencyjni – sztafetę ukończyli z bardzo dobrym wynikiem, ale to co zrobili z ćwiczeniem bojowym przerosło najśmielsze oczekiwania. Nie mieli sobie równych, dlatego w pełni zasłużenie zajęli I miejsce.

Chłopacy z MDP 15-18 również jak na OSP Sulmin przystało stanęli na podium zdobywając III miejsce. Natomiast w ćwiczeniu alarmowo – bojowym wywalczyli II miejsce.

Najlepsi członkowie czynni

Nie możemy nie wspomnieć o członkach czynnych OSP Sulmin, którzy w tym roku „rozwalili system” zwyciężając w klasyfikacji generalnej oraz zostawiając daleko w tyle konkurencję wygrali ćwiczenia pozaregulaminowe alarmowo – bojowe.  Wobec czego wywalczyli sobie awans i będą reprezentować OSP Sulmin w sierpniu na zawodach Powiatowych.

Kolejny puchar za zajęcie II miejsca zdobył Łukasz Arent, który biegał sztafetę indywidualną.
Po zawodach drużyny OSP Sulmin oraz kibice mogli świętować w Remizie w Sulminie zwycięstwo, gdzie czekał już rozgrzany grill i inne przekąski.