Wokół nas

Piłka ręczna I liga

Spodziewanym zwycięstwem gospodarzy 28:24 zakończył się mecz Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna z AZS UW Warszawa. Natomiast szczypiorniści SPR GKS Żukowo niespodziewanie łatwo ulegli u siebie Nielbie Wągrowiec 21:30.

Bohaterem meczu w Kościerzynie tym razem był bramkarz Sokoła Sebastian Sokołowski. To głównie dzięki niemu kościerzynianie zawdzięczają zwycięstwo w meczu z akademikami z Warszawy. Mecz zaczął się niezbyt fortunnie dla kościerskiej ekipy. Goście bowiem po kilku minutach gry prowadzili 2:0. Nie zrobiło to jednak większego wrażenia na doświadczonych graczach gospodarzy, bo w 15 minucie Sokół prowadził już 7:4. Impulsem do kolejnych, skutecznych ataków były cztery znakomite interwencje z rzędu S. Sokołowskiego, po których kościerzynianie natychmiast wyprowadzali szybkie oraz skuteczne kontrataki. Pięć minut później prowadzili już 11:5. Pod koniec pierwszej połowy gra nieco się wyrównała ale Sokół utrzymał bezpieczną przewagę, kończąc tę część meczu wynikiem 17:12.

Mocna defensywa w II połowie

Początek drugiej połowy stał pod znakiem widowiskowych parad obu bramkarzy oraz twardej gry w obronie. Przez pierwsze 10 minut obie drużyny zdobyły tylko po dwa gole. W 45 minucie Sokół prowadził jednak już 23:15 w czym zasługa Sokołowskiego, który seriami bronił kolejnych rzutów gości, podrywając jednocześnie swój zespół do skutecznych kontrataków. Na sześć minut przed końcem zrobiło się niebezpiecznie, gdyż zespół z Warszawy ambitnie dążył do zmiany wyniku i Sokół prowadził tylko 24:21. Ale znów dał o sobie znać nasz bramkarz, który bronił jak w transie a odbijane przez niego piłki przejmowali koledzy z drużyny, inicjując szybkie ataki na bramkę gości. Pozwoliło to znowu oderwać się na bezpieczny dystans, bo trzy minuty później zrobiło się 27:21, głównie dzięki znakomitym podaniom Macieja Reichela na koło do Krzysztofa Jasowicza, który zamieniał je na gole. Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna zagrał w następującym składzie: Kaczmarek, Sokołowski – Bronk T. 4, Bronk A. 4, Molis, Reichel M. 6, Piechowski 1, Czaja 2, Derdzikowski 6, Męczykowski, Jasowicz 4, Babieracki 1, Reichel J., Konkel, Bednarek.