Gmina Przodkowo Sport Szkolnictwo

PONAD 250 UCZNIÓW NA STARCIE BIEGÓW W CZECZEWIE

Uczniowie z całej gminy Przodkowo wzięło udział w piętnastej edycji Biegu Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza. Ich uroczystego otwarcia dokonała małżonka patrona Zofia Rzeszewicz.

Jak informują organizatorzy celem głównym biegu jest popularyzacja czynnego wypoczynku wśród młodych a także kształtowanie, przez sportową rywalizację, szlachetnego sprawdzenia swoich umiejętności.

Sędzią głównym zawodów był Paweł Bil. Przy organizacji Biegu wspierali go nauczyciele: Emilia Szmidt, Seweryn Wroński, Aneta Hewelt, Bożena Soroko, Barbara Błaszkowska, Kamila Żmuda-Trzebiatowska z SP w Przodkowie, Elżbieta Pielowska oraz Adam Deyk z SP w Wilanowie, Stanisław Kus z SP w Pomieczynie oraz Michał Hufnagel z SP w Szarłacie.

Wszyscy zwycięzcy XV Biegu Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza otrzymali medale i kwalifikację do eliminacji powiatowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Gratulujemy!

Więcej zdjęć z biegów na naszym profilu na Facebooku.

Nadesłane/opr. redakcja

 

Wyniki:

Klasy  0 i I (rocznik:2010 i 2011) 200 m dziewczęta i chłopcy

Dziewczęta:

  1. Anna Szyłejko – Czeczewo
  2. Maja Arent – Przodkowo
  3. Tatiana Puchek – Przodkowo
  4. Helena Toporek – Przodkowo
  5. Julia Świtała – Przodkowo

Chłopcy:

  1. Nikodem Kierszke – Wilanowo
  2. Cyprian Zaradzki – Przodkowo
  3. Eryk Staroszczyk – Przodkowo
  4. Robert Littwin – Czeczewo
  5. Paweł Richert – Przodkowo

Klasy  II i III  (rocznik: 2008 i 2009) 200 m dziewczęta i chłopcy

Dziewczęta:

  1. Milena Frankowska – Przodkowo
  2. Ilona Myszkowska – Przodkowo
  3. Roksana Krefta – Czeczewo
  4. Oliwia Littwin – Przodkowo
  5. Antonina Serkowska – Przodkowo

Chłopcy:

  1. Kevin Czoska – Przodkowo
  2. Damian Czaja – Przodkowo
  3. Igor Stromski – Przodkowo
  4. Maciej Kisiel – Przodkowo
  5. Filip Sławkowski – Wilanowo

Klasy  IV i V SP (rocznik: 2006 i 2007) 500 m dziewczęta i chłopcy

Dziewczęta:

  1. Rozalia Richert – Przodkowo
  2. Agata Czoska – Czeczewo
  3. Dominika Czaplińska – Przodkowo
  4. Zofia Wicka – Czeczewo
  5. Joanna Pipka – Przodkowo

Chłopcy:

  1. Krystian Okrój – Pomieczyno
  2. Eryk Klawikowski – Przodkowo
  3. Julian Osowski ­– Przodkowo
  4. Norbert Holk – Czeczewo
  5. Adrian Arendt – Przodkowo

Klasy  VI i VII SP (rocznik: 2004 i 2005) 500 m dziewczęta, 1000m chłopcy

Dziewczęta:

  1. Julia Kraul – Przodkowo
  2. Eliza Littwin – Przodkowo
  3. Magdalena Weyer – Czeczewo
  4. Nikola Pipka – Pomieczyno
  5. Sylwia Miotk – Szarłata

Chłopcy:

  1. Jakub Domaros – Przodkowo
  2. Jakub Richert – Czeczewo
  3. Dawid Kościelny – Czeczewo
  4. Joachim Pipka – Pomieczyno
  5. Justin Domaszk – Przodkowo

Klasy II i III gimnazjum (2002 i 2003) 1000 m dziewczęta, 1500m chłopcy

Dziewczęta:

  1. Aleksandra Formella – Czeczewo
  2. Oliwia Ulenberg – Przodkowo
  3. Ewelina Hinz – Przodkowo
  4. Julia Slas – Przodkowo
  5. Sylwia Rzepa – Przodkowo

Chłopcy:

  1. Paweł Lejkowski – Przodkowo
  2. Wojtek Browarczyk – Przodkowo
  3. Armin Wilczewski – Czeczewo
  4. Dawid Okrój – Pomieczyno
  5. Michał Gostomski – Czeczewo

Komentarze