Sport

PORAŻKA Z LUBELSKIM DREAM TEAMEM

Zgodnie z przewidywaniami zakończył się mecz 7 kolejki PGNiG Superligi Kobiet pomiędzy UKS PCM Kościerzyna a 19-krotnym mistrzem Polski MKS Perła Lublin. Nasz zespół przegrał 18:41 (5:21), notując piątą porażkę z rzędu.

Naszpikowana wielokrotnymi reprezentantkami Polski, Macedonii, Chorwacji i Białorusi drużyna gości nie dała szans osłabionemu licznymi kontuzjami zespołowi UKS PCM. O skali potęgi teamu z Lublina świadczy fakt, że nawet niektóre reprezentantki Polski w jego składzie, zaczęły mecz na ławce rezerwowych. MKS Perła Lublin to zespół otrzaskany także w europejskich pucharach, trudno było więc przypuszczać, że potyczka w Kościerzynie skończy się inaczej niż zwycięstwem gości. Sam mecz pokazał różnicę jaka dzieli oba zespoły. Lublinianki rozpoczęły spotkanie na swoim normalnym poziomie, wychodząc od początku na wysokie prowadzenie.

Różnica budżetu i poziomu

Zawodniczki przyjezdne w 15 minucie prowadziły już 11:1 i z każdą minutą powiększały przewagę. W naszym zespole wynik próbowały ratować Malwina Hartman i Magda Krajewska które zdobyły łącznie 12 bramek. Pozostałe dziewczęta zagrały na miarę swoich możliwości, choć momentami widać było, że są przytłoczone wynikiem i klasą drużyny z Lublina. Do końca jednak próbowały ambitnie walczyć i rozrywać szyki obronne MKS Perły. W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 nasze dziewczęta zagrają w ósmej kolejce w Elblągu z tamtejszym KRAM Start.