Gmina Stężyca Sport

RADUNIA STĘŻYCA NIE ZWALNIA TEMPA

Cztery zwycięstwa z rzędu i siedem w ostatnich ośmiu meczach, to imponujący bilans piłkarzy Raduni Stężyca w rozgrywkach IV ligi. Tym razem pokonali Anioły Garczegorze 3:2. Kolejny punkt zdobyła Kaszubia Kościerzyna remisując 3:3 z wysoko notowanym Gryfem Słupsk, natomiast futboliści Cartusii Kartuzy przegrali u siebie z niedawnym liderem Stolemem Gniewino 0:3.

Mecz Raduni Stężyca z Aniołami Garczegorze nie układał się dla naszej drużyny od samego początku. Już w 12 minucie po pierwszej odważniejszej akcji gości, zdobyli oni prowadzenie. Wyrównanie wyniku na 1:1 padło w 30 minucie. Po dośrodkowaniu Andrzeja Kaszuby obrońca gości wpakował piłkę do własnej bramki. Kiedy w 33 minucie Artur Formela strzelił gola na 2:1 wydawało się, że Radunia opanowuje sytuację. Tak też było przez pierwsze 15 minut II połowy, kiedy to trwało oblężenie bramki gości. Radunia grała dojrzale i pomysłowo. Jednak ku zdziwieniu licznych kibiców, w 73 minucie goście po jednym z kontrataków wyrównali na 2:2. Nie załamało to jednak gospodarzy, którzy 6 minut później ponownie wyszli na prowadzenie. Wprowadzony na boisko rezerwowy Adam Skierkowski efektowną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzelił ostatnią bramkę w tym meczu, ustalając wynik na 3:2 dla Raduni. Skład gospodarzy: Kotłowski – Domaschke, Klawikowski, Karasiński, Gębiś, Wysiecki, Kaszuba (86, Stencel), Łuczak (82, Troka), Formela (86, Kulwikowski), Naczk, Kugiel (71, Skierkowski).