Gmina Kartuzy Gmina Żukowo Sport

WRÓCILI Z 6 MEDALAMI ZE SPAŁY

Kolejny raz zawodnicy z klubów LZS województwa pomorskiego nie zawiedli na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS, które odbywały się w dniach 25-27 sierpnia. Wśród 36 medali, sześć z nich zdobyli zawodnicy z GKS Żukowo oraz GKS Cartusia Kartuzy.

Na Igrzyska odbywające się w Spale, woj. łódzkie, zjechali zawodnicy z całej Polski.

Sportowcy z województwa pomorskiego zdobyli w sumie 36 medali, w tym: 25 w lekkoatletyce, 5 w zapasach, jeden w siatkówce plażowej, 4 w bloku rekreacyjnym i jeden z bloku integracyjnym. Dzięki nim, nasze województwo zajęło drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w lekkoatletyce oraz czwarte w klasyfikacji generalnej w rekreacji.

Medale dla GKS Żukowo

Na starcie biegu na 800 m kobiet z miejsca 7 stanęła Agata Kotłowska. Czas 2:18.48 dał jej drugie miejsce w klasyfikacji U18. Na pierwszy miejscu stanęła Monika Dubiella z LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz.

W biegu na 800 m oraz 1500 m mężczyzn wzięło udział dwóch zawodników z żukowskiego klubu. Tomasz Kurowski na krótszym dystansie zajął 2 miejsce z czasem 1:57.64. Szybszy od niego o ponad sekundę okazał się tylko Jakub Struniawski z ULKS Talex Borzytuchom.

W biegu na 1500 m razem z Tomaszem wystartował Patryk Groth. Oby dwoje przybiegli do mety jako pierwsi, jednak pierwsze miejsce należało do Tomasza Kurowskiego, który wyprzedził swojego klubowego kolegę 1,5 sekundy.

Tak więc żukowski klub wywalczył jeden złoty medal i 3 srebrne.

Dwa srebra dla Cartusii

W zmaganiach zapaśniczych nie mogło zabraknąć naszych zawodników z GKS Cartusia Kartuzy. Na igrzyskach pojawiło się trzech kartuskich zapaśników: Nikodem Drewa, Damian Metza oraz Jakub Hildebrandt. W kategorii 66 kg Nikodem wywalczył 2 miejsce. Na tym samym miejscu stanął Damian Metza w kat. 75kg. Jakubowi pomimo starań nie udało się wywalczyć miejsca na podium w swojej kategorii 75kg.

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.